7 Mart 2009 Cumartesi

BOLAMAN TÜNELİ ORDUTürkiyenin en uzun tüneli olan Ordu Nefise AKÇELİK tüneli 3820 m. Git git bitmiyor. Hadi birlikte geçelim.Burası Ordunun İkizce ilçesi. Arı falan yokAma bu ev harika değilmi?

Evet biraz daha uzaktan bakalım. Şehirde bunalan insanlara tek sözüm: Buralar insanın ömrüne ömür katar bence...

BİR RİCA: DEĞERLİ ÜSDATLAR,

ARI BENİ SOKUNCA HASTANELİK OLUYORUM. AYRICA BAL BENİ TUTUYOR. ÇARESİ KONUSUNDA ÖZELLİKLE ARI SOKMASI NETİCESİNDE ALLERJİYE ÇARE OLACAK NE ÖNERİRSİNİZ.

ÖNERİLERİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

4 yorum:

 1. Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi ile irtibata geçin.

  YanıtlaSil
 2. selamlar
  temel abi
  tünelde bayağı uzunmuş
  2 ricamız olacak senden
  1-bu bloğun şablonunu değiş birşey görünmüyor
  2-arı sana alerji yapıyorsa hemen bu işi bırak
  saka saka
  mutlaka çaresi vardır
  sana arıcılıkta başarılar dileriz

  YanıtlaSil
 3. Değerli hemşerim, arılara gitmeden 1 saat öncesinden antihistaminik bir ilaç alabilirsin ancak allerji hafife alınacak bir olay değil. Mutlaka bir hastahanenin allerji bölümüne giderek test yaptırmalısın, verecekleri ilaçlarla sorunu halledersin. Karadeniz teknik üniversitesi veya samsun 19 mayıs üniversitesi sana yakın oralara gitmende fayda var. Arı kontrolünde ellerine az sirke sür, arı sokarsa iğneyi tutup çıkarma yan tarafından sıyırarak çıkart. Sokulan yere buz tut veya yanan sigarayı kendini yakmayacak şekilde 1-2 dakika yakın tutman fayda verir ama bunlar kısa yöntemler.
  Aman dikkat et, eğer vucutta kızarıklık, görmede ve solumada bozukluk olursa en yakın hastahaneye gitmelisin. Zamanla alışırsında...

  YanıtlaSil
 4. Görüş billdiren değerli arı dostlarına teşekkür eder, işlerinde başarılar dilerim.

  YanıtlaSil